آزادوردپرس

2874

photo-output

همستر کمبت و بازاریابی ویروسی

“همستر کمبت و بازاریابی ویروسی” سلام دوستان! امروز می خواهیم در مورد یک بازی جدید و فوق العاده جذاب صحبت کنیم که این روزها همه جا درباره آن صحبت می

امتیاز بلاگ
5/5

لینک کوتاه

https://azadwp.com/?p=5412

در این بلاگ چه می‌خوانیم:

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

“همستر کمبت و بازاریابی ویروسی”

سلام دوستان! امروز می خواهیم در مورد یک بازی جدید و فوق العاده جذاب صحبت کنیم که این روزها همه جا درباره آن صحبت می شود: «همستر کمبت». این بازی به سرعت وایرال شد و توجه همگان را به خود جلب کرد.این بازی از آنجا جالب شد که به صورت ویروسی کاربر جذب کرد و در مدت خیلی کوتاه تونست کاربران فراوان  بگیرد .

اگر شما یک کارآفرین ، یا بازاریاب باشید با نگاهی به  بازی همستر  متوجه میشوید که این بازی از تکنیک بازاریابی ویروسی و گیمیفیکشن توامان در حال استفاده است که هر کدام از آنها به تنهایی می توانند کارکرد بالای  در بازاریابی داشته باشند . در ادامه این بلاگ بررسی می کنیم که 

1-بازاریابی ویروسی چیست ؟

2- همستر کمبت چگونه ویروسی شد ؟

3-حلقه بازاریابی ویروسی چیست و چه انواعی دارد ؟

4- عوامل موثر در بازاریابی ویروسی چیست ؟

5- تاکتیک های بازاریابی ویروسی چیست ؟

بازاریابی ویروسی چیست؟

بازاریابی ویروسی به معنای ایجاد محتوایی است که مردم می خواهند بخوانند و به دیگران معرفی کنند. این روش مانند ویروس عمل می کند و به سرعت پخش می شود. برای درک بهتر، تصور کنید که محصول جذابی دارید و می‌خواهید مردم را بدون صرف تبلیغات زیاد به آن جذب کنید. اینجاست که بازاریابی ویروسی وارد عمل می شود.

این روش بازاریابی پیشتر در مورد فیسبوک ، اینستاگرام ، واتساپ و تلگرام و …. استفاده گردیده است .

همسترکمبت چگونه ویروسی شد؟

بازی Hamster Kombat (همستر کمبت ) با استفاده از چند استراتژی هوشمند می تواند به سرعت در بین کاربران محبوب شود:

1. گیم پلی جذاب و متفاوت:

همستر کمبت با طراحی یک گیم پلی منحصر به فرد و سرگرم کننده توجه کاربران را به خود جلب کرد. این بازی با ترکیب اکشن و ماجراجویی، بازیکنان را به چالش می کشد و آنها را مجبور می کند تا تجربه خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

2. تشویق به اشتراک گذاری:

در همستر کمبت، کاربران می توانند با دعوت از دوستان خود جوایز ویژه ای دریافت کنند. این مکانیسم تشویقی باعث شد تا کاربران بیشتری جذب بازی شوند و بازی به سرعت گسترش یابد.

3. استفاده از شبکه های اجتماعی:

همستر کمبت به کاربران اجازه می دهد تا موفقیت ها و رکوردهای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این اشتراک گذاری ها باعث می شود که بازی به سرعت در بین کاربران مختلف شناخته شود.

 

حلقه ویروسی چیست و چه انواعی دارد ؟

 

برای موفقیت در بازاریابی ویروسی، باید با انواع حلقه های ویروسی آشنا باشیم. در مجموع، ما پنج نوع حلقه ویروسی داریم که همستر کامبت نیز از آنها استفاده کرده است:

1. معرفی دهان به دهان :

محصول شما آنقدر خوب است که دیگران خود شما را معرفی می کنند. Hamster Combat با گیم پلی جذاب خود این کار را انجام داده است.

2. ویروسی بودن ذاتی:

وقتی برخی افراد از محصولی استفاده می کنند، دیگران را به استفاده از آن دعوت می کنند. در Hamster Combat، کاربران با دعوت از دوستان خود به بازی، جوایز ویژه ای دریافت می کنند.

3. مشارکت فعال:

مردم را به مشارکت دعوت کنید و در عوض برای آنها ارزش قائل شوید. همستر کمبت با ارائه جوایز و امتیازات ویژه این کار را انجام داده است.

4. از طریق ارتباطات ویروسی شوید:

با ارسال ایمیل و پیام، کاربران را به استفاده از محصول دعوت کنید. Hamster Combat کاربران را تشویق می کند تا دوستان خود را با استفاده از اعلان ها و پیام های درون بازی دعوت کنند.
5. ارجاع محصول: به مشتریانی که دوستان خود را دعوت می کنند امتیاز یا ارزش ویژه ای قائل شوید. مانند Hamster Combat که برای دعوت از دوستان جوایز ویژه ای ارائه می دهد.

 

عوامل موثر در بازاریابی ویروسی

 

دو عامل مهم در بازاریابی ویروسی وجود دارد:

1. ضریب ویروسی (K):

تعداد مشتریانی که از طریق هر مشتری دریافت می کنیم. هر چه این نسبت بیشتر باشد، رشد بیشتری خواهیم داشت.

2. زمان چرخه:

هر چه زمان ویروسی شدن کوتاهتر باشد، جذب بالاتری دارد. Hamster Combat با طراحی چالش های روزانه و هفتگی کاربران را به بازی مداوم و دعوت دوستان تشویق می کند.

 

تاکتیک های بازاریابی ویروسی

 

برای اینکه بازاریابی ویروسی موفقی داشته باشید، باید استراتژی های درستی را دنبال کنید. این استراتژی ها عبارتند از:

1. ایجاد محتوای جذاب: محتوایی ایجاد کنید که مردم بخواهند بخوانند و با دیگران به اشتراک بگذارند. Hamster Combat با طراحی مراحل جذاب و چالش برانگیز این کار را انجام داده است.
2. مشوق ها برای اشتراک گذاری: مشوق هایی را برای کاربران در نظر بگیرید تا آنها را تشویق کنید تا محصول یا خدمات شما را به اشتراک بگذارند. Hamster Combat با ارائه جوایز ویژه برای دعوت از دوستان این کار را انجام داده است.
3. اشتراک گذاری را تسهیل کنید: راه های آسانی برای اشتراک گذاری محتوای خود ارائه دهید. همستر کمبت این کار را با دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی انجام داده است.
4. مراقبت از رضایت مشتری: رضایت مشتریان فعلی خود را بالا نگه دارید تا محصول شما را با رضایت کامل به دیگران معرفی کنند. Hamster Combat این کار را با پشتیبانی قوی و به روز رسانی مداوم انجام داده است.

حرف پایانی

در این بلاگ یاد گرفتیم که بازاریابی ویروسی چیست  و چه مواردی در آن مهم است همینطور پروژه همستر کمبت را به عنوان مثال کاربردی بررسی نمودیم . در پایان باید بگویم  استفاده از بازاریابی ویروسی برای استارت آپ ها و کسب و کارهای جدید که معمولا پول نقد کمی دارند اما برنامه های بزرگی دارند، به جذب مشتری بدون هزینه و کسب درآمد کافی برای پروژه هایشان کمک می کند، ما باید این کانال جذب را بارها امتحان کنیم تا بهترین روش را برای کسب و کار خود پیدا کنیم.

 

 

 

امتیاز بلاگ
5/5
تصویر نویسنده : مرتضی آزاددهقان

نویسنده : مرتضی آزاددهقان

در دنیای امروز ،کسب و کار بدون اینترنت معنا ندارد .

https://azadwp.com/?p=5412 لینک کوتاه

مقالات اخیر

دوره های آموزشی

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به سایت