آزادوردپرس

2224

چگونه مشتریهای وبسایت را زیاد کنیم ؟

چگونه مشتریهای وبسایت را زیاد کنیم ؟

چگونه مشتریهای وبسایت را زیاد کنیم ؟ مقدمه سلام و درود به همه کاربران وبسایت بریم سراغ خاطرات آموزشیم .روز اولی که کار اینترنتی را شروع کرده بودم فکر میکردم

امتیاز بلاگ
5/5

لینک کوتاه

https://azadwp.com/?p=5411

در این بلاگ چه می‌خوانیم:

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

چگونه مشتریهای وبسایت را زیاد کنیم ؟

 مقدمه 

 سلام  و درود به  همه  کاربران وبسایت  بریم  سراغ  خاطرات  آموزشیم .روز اولی که کار اینترنتی را شروع کرده بودم فکر میکردم تنها کانالی که به درد جذب و افزایش  مشتری میخوره اینستاگرامه، عمیق تر شدم دیدم که نه ما یکی از کانال‌های  افزایش و جذبمون اینستاگرام است یعنی تعداد کانالهای جذب مشتری میتونه متفاوت باشه  و  راههای افزایش  مشتری  متنوع است   .در  این بررسی ها  رسیدم به اینکه وبسایت یکی از کانال‌های هستش که ما می‌توانیم برای جذب مشتری استفاده کنیم و اصلی‌ترین کانال جذب مشتری ما در واقع همون وب سایتمون  است.  اما بعداز راه  اندازی  وبسایت  به  این  سوال رسیدم  چگونه  مشتری های  وبسایت  را  زیاد کنیم ؟  

اگه  شما هم  این سوال را داری  پس  با هم  بریم   ببینیم   که   چه راه  کارهای  وجود داره  !!!

افزایش مشتری با وبسایت 

رفتم وب سایت راه اندازی کردم و شروع کردم داخل این وب سایت محتوا گذاشته اما دیدم که کسی محتوام رو نمیبینه، پس احتمالا چیزی بود که من نمیدونستم ???? حالا مشکل این بود که چطوری وب سایتم رو شلوغ کنم  دوباره  شروع کردم فکر کردن ???????????? رفتم سراغ کانالهای جذب دیگه مشتری، با کانال بازاریابی محتوا آشنا شدم

جذب با بازاریابی محتوا یا نوشتن

برای جذب با نوشتن باید بررسی میکردم ببینم مخاطبین من چه مشکلاتی دارند و برای آنها راهکار پیدا میکردم و نوشته های مربوطه رو با توجه به کلمات کلیدی که مخاطبین سرچ میکردن بنویسیم. این کار رو شروع کردم انجام دادن، اما بعدا دیدم محتوا فقط به شکل متنی نمیتونه کارکرد داشته باشه، چون روش یادگیری افراد متفاوته، بعضی ها با خواندن، بعضی ها با شنیدن و بعضی ها با دیدن مطالب رو یاد میگیرن، پس تصمیم گرفتم برای هر محتوایی که تولید میکنم هم تصویر، هم متن و هم فیلم هم بزارم تا به هر سه گرایش جواب داده باشم . محتوای به این شکل رو هم داخل سایت منتشر کردم. اما بازهم ورودی زیاد تغییری نکرده بود ????????????

باز کجای کار غلط بود ???????? رفتم ببینم چه کاری میتونم کنم .

 

بازاریابی محتوا

جذب مشتری  با سئو SEO

با یه کانال جذب دیگه آشنا شدم بنام سئو، رفتم با توجه به مطالب کلیدی، محتوا های خودم رو منتشر کردم. اما رقابت بر سر جایگاه اول گوگل شدن خیلی بالاست و نیازمند این هست که هر روز محتوای مفید و ناب داشته باشی که این هم فرایند سختی است.

جذب با سئو، خودش الگوریتم های مختلفی داره بنام سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید

مهمترین اصل برای رشد سئو، استفاده از اصل کلاه سفید بود که من همون رو استفاده می کردم .

 

سئو

افزایش مشتری  با تبلیغات 

رفتم سراغ کانالهای جذب دیگه، رسیدم به تبلیغات  برای اینکه بتونم سایت رو شلوغ کنم

متوجه شدم برای تبلیغات ما هم روشهای رایگان داریم و هم  روشهای پولی

روشهای رایگان تبلیغات به شرح زیر است که هر کدام در جای خودش یه کانال جذب مشتری. برای ماهست 

اولین روشی که پیدا کردم  وبلاگها، انجمن ها و فروم ها بود.

تبلیغات

 

افزایش  مشتری با وبلاگ 

وبلاگها در واقع پلتفرم های تبلیغاتی بودن که باعث رشد کسب و کار من میشدن، شیوه کار این بود، صاحب پلتفرم این امکان رو به من میداد که مطالب خودم رو منتشر کنم و از آنجا به سایت خودم لینک بدم، این لینک دهی باعث رشد سئوی سایت من میشد و از طرفی چون این وبلاگ ها، رتبه های خوبی در گوگل داشتن، این لینک دهی از سایت معتبر  به سایت من، باعث ارتقای خوب، سایت من میشد.

اما تعداد آنها زیاد بود و من باید میگشتم دنبال وبلاگهای که به درد کار من بخوره ، ۱۰ وبلاگ ایرانی خوب پیدا کردم که سه تاش رو دارم استفاده می کنم  پرشین بلاگ، بلاگفا، ویرگول  اکانت خودم رو راه انداختم و مطالبم رو شروع کردم آنجا قرار دادم .

بلاگ

افزایش مشتری با شبکه های اجتماعی

اما دومین راهکار رایگانی که به نظرم رسید شبکه های اجتماعی بودن مثل اینستاگرام، فیسبوک، پینترست، آپارات،یوتیوب، توییتر بود ،لینکدین  سریع رفتم داخل اینها شروع کردم به ساخت اکانت و تولید محتوا و اتصال این شبکه ها به سایتم

دیگه سایت داشت شلوغ میشد.، حالا باید میرفتم ببینم باز هم میتونم کاری کنم. تو این بین رفتم به سمت پلتفرمها آموزشی مثل ایسمینارو شروع کردم به برگزاری وبینارهای رایگان و با روش دایرکت مارکتینگ، مخاطبین خودم رو به گروه واتساپی و بعد به سایت خودم کشوندم .

 

شبکه اجتماعی چیست؟

افزایش مشتری با بازاریابی ایمیلی و پیامکی 

تقریبا یه لیست اولیه از مخاطبین و مشتریان به دست آوردم.

حالا میتونستم با بازاریابی پیامکی و ایمیلی هم به سمت جذب مشتری برم و با آنها در تعامل باشم پس این دو تا بازاریابی رو هم در دستور کار خودم قرار دادم.

ایمیل مارکتینگ

دوباره بررسی کردم برای جذب بیشتر مشتری.

افزایش مشتری  با شراکت

دیدم یکی از روشهای جذب مشتری، شراکت هستش اونم. با کسایی که خودشون یه شبکه از مخاطبین رو دارن و میتونن منو به بقیه معرفی  کنن

این مشارکتها هم  در پلتفرمهای اجتماعی می تونه شکل بگیره (پیج های اینفلوئنسری ) و هم در لیست مشتریان ایمیلی و پیامکی و همینطور اپلیکیشن های آموزشی و حتی همکاری با موسسات آموزشی

اما بریم سراغ روشهای جذب مشتری با هزینه کرد

جذب مشتری  با  گوگل ادورز

اولین کار، تبلیغات گوگل ادوردز بود، این. تبلیغات بهت کمک میکرد تا کلمات کلیدی مربوط به صنف خودت رو از گوگل بگیری. دوم اینکه در تبلیغات جز لینک های اول گوگل باشی. اما برای این مدل تبلیغ url سایتت باید. Com باشه ????????

افزایش  مشتری  با پلتفرمهای  دیگران

مدل دیگه تبلیغات در پلتفرمهای دیوار و شیپور بود

مدل بعدی تبلیغات ولاگری در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام بود.

بازاریابی ویروسی مرتضی آزاددهقان

 

افزایش مشتری  با بازاریابی ویروسی 

تو اینجا یه چیز دیگه ای برای جذب پیدا کردم. این بود که پیامها و محتواهای ویروسی، می تونست به شکل رایگان برای من مشتری و مخاطب بیاره. یعنی کافی بود یه حلقه ویروسی شکل بدم. و با یک مشتری و یک محصول شروع کنم و از اون مشتری، بخوام منو به بقیه معرفی کنه (هدیه ای رو هم براش در نظر می گرفتم)

و از این معرفی ها، شبکه خودم رو گسترش بدم (در موردش یه مقاله مفصل داریم)

افزایش مشتری  با همکاری در فروش 

اما راه دیگه ای که برای جذب مشتری پیدا کردم. همکاری  در فروش بود  که هم میشد با یه پلتفرم قرار داد بست و در ازای فروش محصول از طریق شبکه آنها در ازای درصد فروش، مشتری پیدا کرد و هم می شد با یه گروه از مشتریان همکاری کرد و در ازای درصد فروش، محصول رو از طریق شبکه آنها فروخت..

وای خدای من و من همچنان در حال کشف کانالهای جذب مشتری هستم ،تا بتونم وب سایتم رو پر ترافیک کنم.

نتیجه گیری :

امروزه برای پرترافیک کردن وبسایت و افزایش مشتری به مدد تکنولوژی، ما راههای زیادی رو داریم که می تواند به ما کمک کند  اما بین این راهها ما چاره ای جز سنجیدن نداریم. یعنی همه این راهها به درد ما نمیخورن، چون منابع ما محدود هست ما باید این راههای مختلف رو تست کنیم  تا کانالهای جذب اصلی مشتریهای خودمون رو پیدا کنیم  و بقیه منابعمون رو در ان کانالها هزینه کنیم.  اما منبع   اصلی  من  برای پیدا کردن این راهها  کتاب جذب  گابریل وینبرگ  بود از نشر برآیند تهیه اش کردم .

  مقاله های مرتبط با این محتوا :

۱- بازاریابی ویروسی چیست؟

۲- با بازاریابی محتوا پادشاه شویم ؟

۳- دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

۴- چگونه با ایمیل مشتری بیشتری پیدا کنیم ؟

 

 

 

 

 

 

امتیاز بلاگ
5/5
تصویر نویسنده : مرتضی آزاددهقان

نویسنده : مرتضی آزاددهقان

در دنیای امروز ،کسب و کار بدون اینترنت معنا ندارد .

https://azadwp.com/?p=5411 لینک کوتاه

مقالات اخیر

دوره های آموزشی

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به سایت