آزادوردپرس

2963

محتوا پادشاه است

چگونه با بازاریابی محتوا پادشاه شویم؟

سلام مرتضی آزاد دهقان هستم از آزادوردپرس و تشکر میکنم برای اینکه دارید این وبلاگ رو می خونید .اما بریم سراغ اینکه چگونه با بازاریابی محتوا پادشاه شویم؟ قبل از

امتیاز بلاگ
5/5

لینک کوتاه

https://azadwp.com/?p=12053

در این بلاگ چه می‌خوانیم:

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

سلام  مرتضی آزاد دهقان  هستم  از آزادوردپرس   و تشکر میکنم  برای اینکه دارید این  وبلاگ  رو  می خونید .اما بریم سراغ اینکه  چگونه با بازاریابی محتوا پادشاه شویم؟

قبل از اینکه  بخواهیم  بدانیم  که  بازاریابی  محتوا چیست باید بدانیم  محتوا چیست ؟

همه ما شنیدیم  که محتوا پادشاه است  یعنی اینکه  مهمترین بخش در دنیای دیجیتال  مارکتینگ  تولید محتوا هست  که باعث درخشش ما  در این دنیا میگردد  اگر ما  اصول بازاریابی  دیجیتال را به خوبی بدانیم ، شبکه  های اجتماعی را به خوبی بشناسیم  از سئو دانش کافی را داشته باشیم   اما  نتوانیم  محتوا  تولید کنیم  و این محتوا را منتشر کنیم  ، دانسته های ما در سایر موارد که ذکر شد  باعث موفقیتی  برای ما نمی شود  پس مهمترین  اصل در بازاریابی آنلاین   و حتی سنتی ، تولید محتوا و  بازاریابی ، این محتواست که به آن content marketing   می گوییم .

اما  محتوا چیست ؟ 

 

lan lurie   می گوید : محتوا  چیزی نیست که برای کسب رتبه بندی بالاتر  می نویسیم ، محتوا  اینفوگرافیک  یا مقالاتی با فرم  بلند نیست ، محتوا هرچیزی است که بتواند پیامی را با مخاطب  در میان بگذارد این پیام هرچیزی می تواند باشد .

بنابراین  محتوا می تواند هر چیزی یاشد  از عکس و گیفت  و اینوفرگرافیک   تا پیام  و کامنت  و مقاله  و کتاب و یا فایل صوتی وکلیپ  ویدئویی

محتوا در واقع  قلب و مهمترین  جز  کار ما در فضای آنلاین  هست و  همه  ما مارکتر ها باید به آن بپردازیم   این  محتوا  زمانی  برای آگاهی از برند  ، گاهی برای معرفی محصول ، گاهی برای  فروش محصول  تولید می گردد  و به همین خاطر  محتوا دارای  هدفهای مختلفی  است  که بسته به نوع  کار ما  باید  یکی از آنها  انتخاب شود  .

اما آیا  هر محتوایی  ارزش پخش شدن  را دارد ؟ قطعا نه  ،  محتوا  می بایست  جذاب و اثر گذار باشد  و باید  باعث تغییر احساس مردم شود .

ما  از محتوا  برای آگهی نویسی ، مقاله نویسی ، پست  نویسی ، کتاب  نویسی و فروش محصول   استفاده  می کنیم  و باید یاد بگیریم که چه کاری انجام بدهیم  تا محتوا  اثرگذار باشد .

 

 

بعضی افراد فکر می کنند  برای تولید  محتوا  باید فقط بر حقایق  توجه  کنند  و یک  محتوا  با اطلاعات فنی  رو منتشر کنن  اما  می بینیم  که  محتوایی به این شکل  اصلا  خواننده ای را جذب نمی کند   و بر عکس می بینیم  که محتواهایی که  داستان گونه  هستند و با احساسات افراد سر وکار دارند  چه  خواننده هایی دارند .اما چرا ؟ بیشتر بدانید  مقاله مربوطه به چرا محتوا دیده نمی شود  را بخوانید

 

بازاریابی  محتوا چیست ؟ 

  برای  بازاریابی محتوا  تعاریف  واحدی  وجود ندارد و هر کسی  متناسب  با کاری که  انجام میدهد و استفاده ای  که   از  محتوا   می کند  آنرا  تعریف  می کند  پس  شاید  این   تعریف  برای  ما مناسب باشد : بازاریابی  محتوا یعنی  استفاده  از محتوا  برای کمک کردن به  اهداف بازاریابی یک کسب وکار  .

مزایایی  بازاریابی محتوا  چیست ؟ 

۱-آگاهی از برند   : 

گاهی مواقع ایجاد محتوا  صرفا باعث می شود تا مخاطبان  در مورد آن برند صحبت  کنند  مثل تبلیغاتی که عالیس  در رسانه ها در حال انجام  دارد.آگاهی از برند قسمت طلایی  بازاریابی  محسوب می شود.

۲- احترام  و اعتماد مخاطب :

   گاهی مواقع  محتوای که ما منتشر میکنیم   در رابطه با حل مشکل  می باشد  وبه دیگران   کمک  می کتد تارسریعتر به خواسته شان برسند، در این  مواقع              ، این  نوع محتوا هایی که راه حل  ارائه می دهند باعث می شود  که اعتماد  کاربران به سایت  ما جلب شود  و  احترام  زیادی را برای برند  ما ایجاد نمایید 

 ۳- تبدیل  غیر مستقیم  به مشتری :

 گاهی مواقع  پست ها و مطالبی که ما منتشر می کنیم   باعث می شود  دیگران  علاقه مندبه سایت ما بشوند که تا به حال از ما چیزی نشنیده  اند  و   تبدیل  به مشتریهای  ما بشوند .

   ۴-همکاری تیم ها : 

  گاهی مواقع  انتشار پست ها  و محتوا های  ما باعث میشود شبکه ای از افراد که دراین زمینه در حال کار می باشند . با ما  در ارتباط  قرار بگیرند و   همکاری بااین افراد  سبب  ایجاد بهترین  کمپین های تبلیغاتی موثر شود .

   اما چطور بفهمیم  که  بازاریابی  محتوای   ما  مفید  هست یا نه ؟

  ۱- ترافیک  سایت  : 

 محتوای موثر باید سبب  کسب ورودی به سایت  و  ایجاد  ترافیک   گردد  بنابراین  اگر  محتوایی که انتشار دادید  و ترافیکی را برای شما    ایجاد نکرد   بهتراست  ببینید  ایراد کار درکجاست  

  ۲-سئوی اپتمایز شده :

  باید دید محتوای تولیدی آیا برای موتورهای جستجو  ،بهینه  گردیده است  اگر نه   از افزومه های مربوطه  استفاده گردد .

  ۳-تبدیل مستقیم  مشتری :

  اگر  محتوای خوبی  برای محصول داده باشید،   اقراد به ارزش آن پی خواهند برد و تبدیل به مشتری می شوند .و  باعث  میشود  تعداد مشتریان و    مخاطبان  ما  بالاتر رود .

  برای  اینکه ما بتوانیم   این عوامل  را اندازه  بگیرم  باید از ابزار   گوگل آنالیکتیس  استفاده  کنیم  و  ورودی های سایت   خودمون  رو بسنجیم   .

معرفی کتاب 

کتابهای زیر به ما کمک می کنند تا بازاریابی محتوا را اصولی یاد بگیریم 

۱- بازاریابی پر محتوا  جوپلیزی 

۲- هر برند یک قصه است 

۳- بهترین قصه گو برنده است 

۴- برنامه بازاریابی محتوایی یکساعته 

۵- آن ها می پرسند شما پاسخ می دهید .

۶- ایده عالی مستدام .

۷- نقطه عطف 

۸- موفق سازها

 

    نتیجه گیری :

 ما برای اینکه  در هر کسب وکاری  موفق بشویم  از جمله تدریس ، تجارت ، فروش ، کتابنویسی ، تبلیغات و…. نیاز مند  بازاریابی محتوا هستیم  و با توجه     به اینکه  تنها عاملی که باعث  پیروزی ما می شود داشتن ،محتوا  جذاب و سرگرم  کننده   است  پیش از بیش  ضرورت  بازاریاب محتوا  رو باید  درک کنیم     مقاله های زیر  به شما کمک  می کند  تا بیشتر بدانید  .  با ما همراه  باشید . 

مرتضی آزاددهقان 

برای دیدن مقاله های بیشتر از اینجا کلیک کنید .

 

 

 

امتیاز بلاگ
5/5
تصویر نویسنده : مرتضی آزاددهقان

نویسنده : مرتضی آزاددهقان

در دنیای امروز ،کسب و کار بدون اینترنت معنا ندارد .

https://azadwp.com/?p=12053 لینک کوتاه

مقالات اخیر

دوره های آموزشی

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به سایت