آزادوردپرس

1851

48609_7b85ddad9973a2c5759e2e236-300x200

مدیریت سفارشات در ووکامرس

ووکامرس (woocommerce) بهترین افزونه فروشگاه ساز وردپرس با قابلیت مدیریت سفارشات ووکامرس است که با آن می توانید سایتتان را به یک فروشگاه الکترونیکی کارآمد تبدیل کنید. پس از راه
امتیاز بلاگ
5/5

لینک کوتاه

https://azadwp.com/?p=12058

در این بلاگ چه می‌خوانیم:

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

ووکامرس (woocommerce) بهترین افزونه فروشگاه ساز وردپرس با قابلیت مدیریت سفارشات در ووکامرس است که با آن می توانید سایتتان را به یک فروشگاه الکترونیکی کارآمد تبدیل کنید. پس از راه اندازی سایت فروشگاهی خود با اولین ثبت سفارش در ووکامرس، فرایند مدیریت سفارش های شما آغاز می شود.
توجه داشته باشید که اگر در خصوص مدیریت سفارشات ووکامرس به اندازه‌ی کافی هوشیار نباشید و پشتیبانی کافی برای کسب‌وکار رو به رشد خود نداشته باشید، مدیریت آن از کنترلتان خارج خواهد شد. در این مقاله با سیستم مدیریت سفارشات ووکامرس برای صاحبان کسب‌وکار آشنا خواهید شد.

مدیریت سفارشات ووکامرس چیست؟

مدیریت سفارشات ووکامرس فرآیند دنبال کردن و پیگیری سفارشات از زمان ثبت سفارش تا خروج آن‌ها از درهای شرکتتان است.
مدیریت سفارشات شامل تمام مراحل چرخه‌ی حیات سفارش، از جمله افراد، فرآیندها و داده‌های مربوط به سفارش خواهد بود، از قبیل:

 • موجودی کالاها
 • سفارش
 • تایید
 • تضمین تامین کالا
 • تحویل کالا
 • و هر سرویسی که ارائه می‌دهید

این توصیف، ساده‎‌ترین تعریف مدیریت سفارش در ووکامرس است ولی بهتر است کمی به جزئیات بپردازیم و با چگونگی عملکرد آن آشنایی پیدا کنیم.

مدیریت سفارشات را در ووکامرس

قبل از همه چیز، می‌توانید با مراجعه به داشبورد وردپرس و انتخاب مدیریت سفارش افزونه ووکامرس، صفحه‌ی مدیریت سفارشات ووکامرس را ببینید.
سفارشات ووکامرس فقط زمانی ایجاد می‌شوند که مشتری فرآیند خرید خود را به پایان برساند. ادمین‌ها و مدیران فروشگاه در صورت دسترسی داشتن به ووکامرس می‌توانند تمامی این اطلاعات را مشاهده نمایند. به هر یک از این سفارشات یک شناسه‌ی سفارش یکتا اختصاص داده می‌شود.
به ووکامرس > سفارشات مراجعه کنید تا اطلاعات مرتبط با پیگیری سفارشات ثبت شده را می بینید.

✓ برای مدیریت سفارشات خود نیازی نیست که همیشه در وبسایت خود حضور داشته باشید، شما می توانید از یک نرم افزار مدیریت سفارشات ووکامرس استفاده کنید.
خرید قالب افزونه Woocommerce Customers Manage، افزونه مدیریت مشتریان ووکامرس
با افزونه مدیریت مشتریان ووکامرس امکانات فروشگاه خود را گسترش دهید.
افزونه Woocommerce Customers Manage

تغییر وضعیت سفارش در ووکامرس

در صفحه‌ی مدیریت سفارشات ووکامرس، می‌توانید وضعیت دقیق هر سفارش را ببینید. این وضعیت‌ها با رنگ‌بندی‌های خاکستری، قرمز و سبز مجزا شده و ممکن است هر یک از حالت‌های زیر را در بربگیرند:

 • در انتظار پرداخت
 • ناموفق
 • در حال انجام (پرداخت هزینه سفارش انجام شده و تعدادی موجودی‌های آن سفارش منتظر تکمیل شدن است)
 • موفق
 • در حالت انتظار
 • کنسل شده
 • پرداخت شده

مدیریت سفارشات در ووکامرس
علاوه بر این که با مشاهده‌ی وضعیت سفارشات ووکامرس قادر خواهید بود آن ها را کنترل کنید، می‌توانید شماره‌ی سفارش، نام مشتری، تاریخ خرید، آدرس ارسال و کلیه خریدها را در ووکامرس پیدا کنید. اگر در جستجوی یک سفارش به‌خصوص هستید، امکان اعمال فیلتر بر اساس تاریخ و نام مشتری وجود دارد.
در پایان در انتهای ردیف اطلاعات سفارش، امکان تغییر وضعیت سفارشات به حالت “در حال انجام” یا “تکمیل شده” وجود دارد.
تغییر وضعیت سفارش
✓ برای آشنایی با فیلتر محصولات مقاله آموزش ساخت فیلتر پیشرفته محصولات ووکامرس را مطالعه کنید.

جزئیات سفارشات در ووکامرس

اگر می‌خواهید بدون این که وارد صفحه‌ی جزئیات سفارش شوید، اطلاعات بیشتری از سفارشات را ببینید، بر روی آیکن چشم کلیک کنید. ولی چه از دکمه‌ی پیش‌نمایش استفاده کنید و چه وارد صفحه‌ی سفارشات شوید، می‌توانید جزئیات را ویرایش نموده، وضعیت آن را به‌روز کنید و یادداشت بگذارید.

پنل اطلاعات سفارش ووکامرس

پنل اطلاعات سفارش (که با کلیک روی شماره سفارش یا نام مشتری هم قابل دسترسی است) به شما اجازه می‌دهد وضعیت سفارش، یادداشت سفارش مشتری و کاربری که مسئول اجرای سفارش است را ببینید و تغییر دهید. ولی برای ایجاد امکان ویرایش سفارش باید ابتدا وضعیت آن را به حالت در انتظار یا در انتظار پرداخت تغییر بدهید. از صفحه‌ی سفارش اطلاعات زیر را نیز می‌توان ویرایش نمود:

 • وضعیت سفارش
 • ویرایش آیتم‌های سفارش (تغییر ترتیب سفارشات، قیمت و مالیات در ووکامرس)
 • وضعیت موجودی
 • اقدامات سفارش (مثلا لازم است برخی جزئیات سفارش را به مشتری ایمیل کنید و سفارش را به صورت دستی برای مشتری آماده می‌کنید)
 • تغییر اطلاعات سفارش کالا در ووکامرس
 • اعمال تخفیف
 • افزودن هزینه (مثل هزینه‌ی ارسال)

ویرایش سفارش ووکامرس

آیتم‌های سفارش ووکامرس

این پنل در صفحه‌ی مدیریت سفارشات ووکامرس، به شما لیستی از آیتم‌های سفارش داده شده شامل تعداد و قیمت‌ها ارائه می‌دهد.
علاوه بر این، می‌توانید به اطلاعات زیر دسترسی داشته و آن‌ها را ویرایش کنید:

 • کلاس مالیاتی
 • تعداد
 • ترتیب

آیتم های سفارش
✓ نکته: مدیریت سفارشات می‌تواند به سرعت به کاری دشوار تبدیل شود، خصوصا زمانی که با حجم بالایی از فروش و شبکه‌های توزیع روبرو باشید و از بازاریابی چند کاناله یا کانال همه‌کاره (Omnichannel) استفاده می‌کنید. هر کسب‌ و کاری برای بهبود مدیریت سفارشات باید با ترفندهایی آشنا باشد تا از رضایت مشتریان و نظارت بر عملکرد فروشگاهش اطمینان حاصل کند.

 • برای تعاملات بهتر برای مدیریت سفارشات مطمئن شوید میان شما و مشتریانتان راه ارتباطی مشخص و شفافی دارید. می‌توانید به سادگی با استفاده از مشخصه‌ یادداشت ووکامرس آن را محقق نمایید.
 • برای جلوگیری از منتظر ماندن مشتریان برای دریافت پاسخ در ساعاتی که آنلاین نیستید، می توانید از نرم افزارها و افزونه های مدیریت و نمایش سفارشات در ووکامرس استفاده کنید تا در چنین زمان‌هایی به جای شما به مسائل رسیدگی کند و تجربه‌ی بهتری به مشتریان خود ارائه نمایید.

خرید قالب افزونه تایید سفارشات ووکامرس، پلاگین WooCommerce Order Approvalافزونه تایید سفارشات ووکامرس به شما این امکان را می دهد تا سفارشات ووکامرسی وبسایت خود را قبل از پرداخت کاربر تایید یا رد کنید.
پلاگین WooCommerce Order Approval
آشنایی با فرایند مدیریت سفارشات در ووکامرس به شما کنترل بهتری در مدیریت سفارشات خواهد داد. هر چند اگر قصد دارید از افزونه های ووکامرس و روش‌های بهینه‌سازی فروش و سفارشات استفاده کنید، با چالش‌های زیادی روبرو خواهید شد. ما در اینجا اموزش مدیریت سفارشات ووکامرس را ارائه کردیم. برای آموزش‌های بیشتر با راست چین همراه باشید.
The post مدیریت سفارشات در ووکامرس appeared first on راست چین.
مقاله اصلی

امتیاز بلاگ
5/5
تصویر نویسنده : مرتضی آزاددهقان

نویسنده : مرتضی آزاددهقان

در دنیای امروز ،کسب و کار بدون اینترنت معنا ندارد .

https://azadwp.com/?p=12058 لینک کوتاه

مقالات اخیر

دوره های آموزشی

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به سایت