آزادوردپرس

818

چکونه تبلیغ ماندگار بسازیم؟

چگونه تبلیغ ماندگار بسازیم؟

سخن آغازین تبلیغات و ساخت تبلیغ ماندگار نقش مهمی در موفقیت کسب‌وکارها دارند.تا جایی که شرکت های که توان مالی بیشتری برای تبلیغات دارند از آن بعنوان یک مزیت رقابتی

امتیاز بلاگ
5/5

لینک کوتاه

https://azadwp.com/?p=12037

در این بلاگ چه می‌خوانیم:

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

سخن آغازین

تبلیغات و ساخت تبلیغ ماندگار نقش مهمی در موفقیت کسب‌وکارها دارند.تا جایی که شرکت های که توان مالی بیشتری برای تبلیغات دارند از آن بعنوان یک مزیت رقابتی استفاده می‌کنند. اما وجود این عامل رقابتی نیازمند همراهی با شش اصل کلیدی است که رعایت آنها سبب ماندگاری بیشتر تبلیغ در ذهن افراد میگردد تا آنها را به کاری وادارد ( خرید محصول ) ، در این بلاگ می خواهیم با عنوان ” چگونه تبلیغ ماندگار بسازیم؟ ” به بررسی شش اصل شش اصل تبلیغ ماندگار بپردازیم :

 1. سادگی
 2. غیر منتظره بودن
 3. ملموس وقابل درک بودن
 4. اعتبار واعتماد
 5. احساسات
 6. داستان سرایی

شش اصل تبلیغ ماندگار

این اصول برگرفته از مباحث فروش و روانشاختی است که رعایت آنها میتواند در ساخت تبلیغ باعث ماندکاری و تاثیر گزاری گردد

اصل اول : سادگی

“هنر در سادگی است “

پیام تبلیغاتی شما باید ساده و روشن باشد. استفاده از زبان ساده و جملات کوتاه به مخاطب کمک می‌کند تا سریع‌تر و بهتر پیام شما را درک کند. سادگی به معنای حذف عناصر اضافی و تمرکز بر یک پیام کلیدی است. به عبارت دیگر سادگی  یعنی که  هر موضوع پیچیده ای  را ساده  بیان  کنیم ازکلمات  عامیانه   استفاده کنیم  تا  مردم بتوانند براحتی آنرا درک  کنند . پس موضوع سادگی ، در نوشتن پیام تبلیغاتی ، ساخت یک تیزر تبلیغاتی ، نوشتن ایمیل و نامه فروش و صفحات وبسایت یک اصل اساسی است .

اصل دوم : غیرمنتظره  و غافلگیر کننده

برای جلب توجه مخاطب، تبلیغ شما باید حاوی عناصر غیرمنتظره باشد. این می‌تواند شامل تصاویر جذاب، جملات شوک‌آور یا ایده‌های نوآورانه باشد که مخاطب را به فکر فرو می‌برد و او را به دنبال کردن پیام شما ترغیب می‌کند. بطور مثال در شرایط  موجود  جامعه ، همه انتظار  افزایش قیمت دلار  رو داریم  و یک دفعه با موضوعی روبرو میشویم که میگه دلار میشه  20 تومن

اصل سوم : ملموس و قابل درک بودن    

پیام شما باید ملموس و قابل درک باشد. استفاده از مثال‌های واقعی، تصاویر و داستان‌های واقعی به مخاطب کمک می‌کند تا بهتر پیام شما را درک کند و ارتباطی قوی‌تر با تبلیغ شما برقرار کند. بر همین اساس  در تهیه  تبلیغات محصول  با  عبارت های  فنی و  ویژگیهای  فنی مواجهه می‌شویم که برای مخاطب قابل درک نیست .به  همین خاطر مثل یک معلم کلاس اول  ابتدایی  باید شروع کنیم با  استفاده  از تصویر ، فیلم و مقایسه آن را جا بندازیم و قابل درک و تصورش کنیم.

اصل چهارم :اعتبار دادن و اعتماد سازی

” آنچه می‌فروشد اعتماد است “

مخاطب باید بتواند به شما و پیام شما اعتماد کند. ارائه اطلاعات دقیق، استفاده از توصیه‌های مشتریان راضی و نشان دادن آمار و ارقام معتبر می‌تواند به افزایش اعتبار تبلیغ شما کمک کند.

همیشه مخاطبها در مواجهه با تبلیغ   با این سوال ناخودآگاه  روبرو هست : “چرا باید  محصول و خدماتشون رو بخرم   مگه آنها کی هستند؟”! اصلا  اعتبار  دارن ؟ ،  کلاه بردار نباشن ! به  همین  خاطر  ما باید  به  ایده ها و تبلیغ   خودمون  اعتبار  داده و فرآیند اعتماد سازی را انجام بدهیم و این‌موارد را انجام دهیم  :

 1.  تصویر محل  کار خودمون به همراه  نیرو های انسانی را نشان بدهیم (فیلم مصاحبه با نیروها ،مراحل تولید محصول و ..)
 2. از افراد مشهور در تبلیغ  خودمون  استفاده میکنیم تا به واسطه آنها  فروشمون  بالا بره
 3. از  افراد معمولی  استفاده  میکنیم که بواسطه   محصول و خدمات  ما  زندگیشون  بهتر  شده  و یا  مشکلشون  حل شده
 4. از جزئیات بیشتر در مورد  خدمات و  محصول  خودمون   در تبلیغ  استفاده  کنیم
 5. از آمارها و  عددها  بصورت  کمی و کیفی استفاده کنیم .
 6. استفاده از  رزومه های  کاری ، باعث  این  میشه   افراد  متوجه  بشوند که ما با چه برندهای  کار کردیم و اعتبار  ما  بالاتر خواهد  رفت .

اصل پنجماحساسات

“تمامی  افراد در خریدهایشان  احساسی عمل میکنن و سپس به دنبال دلایل منطقی برای توجیه خریدشان هستند “

برانگیختن احساسات مخاطب یکی از مؤثرترین روش‌ها برای ایجاد ارتباط عمیق‌تر است. تبلیغاتی که احساسات مخاطب را درگیر می‌کنند، بیشتر در ذهن او می‌مانند. استفاده از تصاویر تاثیرگذار، داستان‌های احساسی و موسیقی مناسب می‌تواند به این هدف کمک کند.

در مواجه با یک تبلیغ با دو دسته افراد درگیر هستیم  :

 1. گروهی که دنبال حل یک مشکل هستند و از آن رنج میکشند
 2. گروهی که به دنبال رسیدن به یک آرزویی هستند.

طبق تجربه در بین این دو گروه ، دسته ای که درحال رنج کشیدن از مشکلی هستند انگیزه بالاتری برای حل آن دارند تا اینکه بخواهند به آرزویی برسند . به همین خاطر ما باید بر اساس نوع محصولمون ببینیم قرار هست برای کدام گروه کار انجام بدهیم و بر اساس آن تبلیغ خود را بسازیم. لذا با توجه به موارد بالا در ایده تبلیغاتی  خودمون  باید کاری  کنیم  که احساس  افراد ترغیب  شده  ، و از اهرم  رنج  ولذت  استفاده کنیم.

اهرم رنج و لذت چیست ؟

در اهرم  رنج و لذت  یک  مشکل و  احساس  همراه  آنرا نشان میدهیم   و  بعد   برای آن  یک راه حل  و احساس  مربوطه  را نشان میدهیم   .

برای اینکه  بدانیم که  احساس چقدر  مهم  است  این داستان را بخوانیم:

یک  روز  یک  موسسه  خیریه  دو  دسته  نامه  آماده  میکنه  که  یکی از آنها تحلیلی  بوده و شامل  آمار  مربوط به  سوء تغذیه و فقر ساکنین یک منطقه  بوده  ،  را  منعکس  میکرده  و   دومی  مربوط به داستان  دختر بچه ای بوده  که خیلی  مشکل  داشته  و نیازمند  کمک این  دو تا نامه  به  دو گروه از افراد  ارسال میشه  تا  ببینن  کدامیک از  آنها   می‌تواند   کمک  بیشتری  رو  دریافت  کند  دریافت  نتایج  فوق  العاده  بود   گروه مربوط به نامه اول ۱٫۵ دلار بطور متوسط  کمک کرده  بودند  و گروه   دوم  بطور متوسط گروه   دوم  ۲٫۵  دلار کمک کرده  بودند . این  دو تا نامه  به خوبی  دارند  نشان  میدهند که مخاطب ها  به داستانهای احساسی   بیشتر  جواب میدن  

اصل ششم : داستان سرایی

“هر برند یک قصه است”

داستان‌ها به دلیل ساختار منسجم و جذابیت ذاتی خود، مخاطب را به خود جلب می‌کنند و پیام شما را به شکلی مؤثرتر منتقل می‌کنند. استفاده از شخصیت‌های جالب، صحنه‌های واقعی و پایانی قوی می‌تواند داستان تبلیغ شما را تقویت کند.  

قدرت داستان

ذهن همه  ما  انسانها  به دنبال  داستان  است  زیرا ما از  کودکی با داستان هایی که شنیده ایم بزرگ شده ایم . داستانهایی  در مورد  جنگها ، مناسبات ،رویداد ها ،  داستانهای  مسافرتی ، خانوادگی ،  عاشقانه، روزمره ، تحصیلی در  همه  این  داستانها  یا مشکلی  بوده که حل شده و  یا آرزوی  برآورده شده ، و جالب این هست که ما این داستانهای دوران کودکی خود را با جزئیات به خاطر داریم و این نشان از قدرت داستان دارد . برای  اینکه  ما تبلیغ  موفق  و  ماندگاری  رو  داشته  باشیم   باید آنرا   در قالب   داستان   بیان  کنیم .

سخن پایانی 

در این بلاگ با شش اصل ساخت تبلیغ ماندگار آشنا شدیم و به این درک رسیدیم که با ترکیب آنها می توانیم به تبلیغات تاثیر گذار برسیم و از مزایایی آن بهره ببریم جهت آشنایی بیشتر شما با موضوع تبلیغات بلاگ های زیر  را توصیه میکنیم چگونه تیزر تبلیغاتی بسازیم ؟ ۵مرحله درآگهی نویسی پرفروش تبلیغاتی ۸ روش موثر در عنوان نویسی تبلیغاتی    

امتیاز بلاگ
5/5
تصویر نویسنده : مرتضی آزاددهقان

نویسنده : مرتضی آزاددهقان

در دنیای امروز ،کسب و کار بدون اینترنت معنا ندارد .

https://azadwp.com/?p=12037 لینک کوتاه

مقالات اخیر

دوره های آموزشی

طراحی سایت آموزشی مدرسان
دوره طراحی سایت (فایل و ویدئو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ورود به سایت